Miód akacjowy
Miód faceliowy
Miód gryczany
Miód jabłoniowy
Miód lawendowy
Miód leśny
Miód lipowy
Miód mniszkowy
Miód rzepakowy
Miód spadziowy
Miód wielokwiatowy
Miody świata
Miód pomarańczowy
1.1 kg
1.2 kg
350 g

Miód nostrzykowy

Miód nostrzykowy z Doliny Lawendy

Ta piękna i naturalna roślina, oprócz głównego trzonu nazwy – nostrzyk, ma również dodane miano – lekarski. Nie bez powodu. Nie dość, że rośnie w naturalnych skupiskach – czystych i ekologicznych to na dodatek ma wiele, znanych zresztą od lat, właściwości uzdrawiających. Ale za nim przejdziemy dalej w zachwytach nad tą niespotykaną rośliną opowiemy Wam o miodzie, którego jest kanwą. 

Pisanie o smakach i gustach jest rzeczą ryzykowną, więc zaznaczam, że poniższa opinia jest subiektywna i dalece stronnicza. Moim skromnym zdaniem miód nostrzykowy bije na głowę wszystkie miody świata! Odważna deklaracja. Jeżeli się nie zgadzasz przeczytaj ponownie pierwsze zdanie tego akapitu. Krupiec jest idealnie wypośrodkowany w słodkości, w smaku z początku łagodny, by po chwili podbić doznania szczyptą ostrości. Na tyle jednak delikatną, że nie dominująca jak w przypadku gryki czy spadzi. Szczerze przyznam, że miód nostrzykowy był największą niespodzianką smakową w moim życiu. Czego i Wam z całego serca życzę.

A teraz kilka słów o właściwościach miodu nostrzykowego. Otóż wspomaga przeciwzapalnie, pomaga obniżyć ciśnienie (nostrzyk rozkurcza naczynia krwionośne). Świetnie działa na cerę.

Informacje dla wędkarzy: na wiosnę wypróbuję zanęty z dodatkiem miodu z nostrzyka i pochwalę się jak biorę na nie leszcze (podobno nostrzyk to tajna broń w połowach tej płochliwej ryby. Ups... już nie tajna).

Nie znaleziono żadnych produktów

Chcesz być na bieżąco z ofertą oraz nowościami w naszym sklepie?

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

copyright ⓒ Dolina Lawendy 2020    |    Pozycjonowanie i tworzenie stron ACTIVATE.pl

Moje konto

Katalog

zamknij
zamknij

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Kliknij tutaj aby przeczytać więcej. Close